Przykładowe projekty i wdrożenia stron internetowych

Lena Lighting S.A.

Lena Lighting S.A. jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości systemów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zintegrowanych ze źródłem światła w formie panelu led.

Od 2005 r. spółka notowana jest na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Polsce.

Jest producentem oświetlenia obecnym na rynku od wielu lat (firma została założona w 1989 roku), dzięki czemu o lampach i systemach oświetleniowych wiedzą praktycznie wszystko: badają ich możliwości, testują i produkują. 

Dla  Lena Lighting S.A. pracowaliśmy już wcześniej wykonując landingpage dla systemów  ClueCity oraz ClueIN. Dlatego wiemy jak wymagający to klient.

Podjęliśmy się jednak zadania polegającego na realizacji głównej witryny korporacyjnej.

Projekt graficzny okazał okazał się na tyle wymagający, że poza standardowym stylowaniem szablonu, aby sprostać wymaganiom klienta, należało stworzyć sporo mniej lub bardziej zaawansowanych elementów i rozwiązań technologicznych.

Wszystko to spowodowało, że czas realizacji był nieco dłuższy niż szacowaliśmy. Ale ostateczny efekt okazał się wart poniesionych nakładów.

Całość realizacji oparta została o zmodyfikowane treści wcześniejszej wersji witryny (nowa szata graficzna, wymiana większości lustracji, modyfikacja części treści).

Poprzednia wersja strony bazowała na CMS Joomla!. Administratorzy byli więc przyzwyczajeni do tego systemu. Postanowiliśmy jednak, że nowa wersja witryny nie powinna być jedynie odświeżona graficznie.

Powinna stanowić nową jakość także w zakresie zarządzania treściami. Powinna być intuicyjna w obsłudze i tak skonstruowana aby nawet dość złożone treści graficzno-tekstowe można było tworzyć i edytować samodzielnie.

Oczywistym wyborem był więc Yootheme PRO. Jednym z ważniejszych wskazań była intuicyjność obsługi, ale też fakt, że to jedyny webbuilder, który korzystając z profesjonalnych technologii (Vue.js, UIKit), stanowi rozwiązanie dla wielu platform oraz umożliwia developerom kreowanie własnych rozwiązań i rozszerzeń.

Kolejnym wskazaniem był fakt, że klient korzystał już wcześniej z naszego komponentu eCommerce DJ-Catalog2, używając go w trybie katalogowym. W chwili prowadzenia rozmów o potencjalnej realizacji dysponowaliśmy już rozszerzeniem na Yootheme PRO, które umożliwia pełna integrację webbuildera z naszym komponentem.

Technologia oparta o Dynamic Content, którą Yootheme udostępnił dla elementów rdzenia Joomla (artykuły, kategorie) została przez nas rozbudowana o możliwość połączenia z obiektami w DJ-Catalog2: kategoriami, produktami, polami dodatkowymi a także sekcjami, plikami, załącznikami.  

Ta właśnie możliwość ostatecznie zadecydowała o wyborze platformy i sposobie realizacji zadania.

Projekt graficzny dostarczony przez klienta zawierał jednak sporą ilość elementów, którcch wygląd i konstrukcja znacząco odbiegała od możliwości wbudowanych w Yootheme PRO. Dlatego należało stworzyć dla webbuildera specjalne elementy, które spełniałyby wymagania projektantów. 

 

Zobacz online

W ramach zlecenia poza przygotowaniem samego szablonu powstały nowe elementy


1. Na stronie głównej: slideshow z obsługą video i dodatkowym licznikiem- nowy element bazujący na wbudowanym w Yootheme PRO slideshow z dodatkowym licznikiem i opcjami ustawienia pozycji wyświetlania licznika (np top left).  Element jest rózniez wykorzystywany na innych podstronach (w nieco innej konfiguracji i stylistyce).

1 slideshow with counter


Zobacz na prezentacji: 


2. Na stronie głównej: overlay slider na stronie głównej ze zmodyfikowaną nawigacją pomiędzy elementami.

2 overlay slider

Zobacz prezentację:

 


3. Wyszukiwarka produktów z podpowiedziami uwzględniająca dodatkowe indeksy zawarte w tabelach wariantów znajdujących się w sekcjach karty produktowej.

 3 wyszukiwarka


Zobacz prezentację:


4. W dziale produkty: możliwość tworzenia różnych szablonów list produktowych dla różnych kategorii bazujących na dynamic content dla dj-catalog2.

4 lista produktow

Zobacz prezentację:


5. W dziale produkty: tworzenie kart produktowych na podstawie szablonu lub indywidualnie dla produktu, które rózwniez bazują na dynamic content dla dj-catalog2.

5 1 kara produktowa builder

Zobacz przezentację: 

 

 


6. W dziale produkty: zaawansowane filtrowanie produktów na podstawie pól dodatkowych.

6 filtry 

Zobacz prezentację:


7. W dziale aktualności nowy rodzaj dynamic content dla artykułów umożliwiający sortowanie oraz doczytywanie ajaxem kolejnych pozycji z listy.

7 sortable custom articles

Zobacz prezentację:8. W działach realizacje i o nas: pływająca kolumna w sekcji.

8 plywajaca kolumna w sekcji

Zobacz prezentację:


 9. W dziale o nas: akordeon z doczytywaniem treści.

9 akordeon z doczytywaniem tresci

Zobacz prezentację:

 


10. W dziale o nas: timeline - historia firmy.

10 timeline

Zobacz prezentację:

 


 

11. System formularzy. Dzięki zastosowaniu Essential Addons for YOOtheme Pro umożliwiliśmy tworzenie formularzy wprost w webbuilderze rozbudowując jednak ten stystem o dodatkowe przydatne funkcje
- dodaliśmy możliwość zapisu do bazy danych, przeglądanie i zarządzanie rekordami, eksport do CSV
- dodaliśmy integrację z systemem FreshMai po API. Dzięki czemu można stworzyć elegancki i spólny z wyglądem witryny formularz zapisu do newslettera w systemie FreshMail
- dodaliśmy pola powtarzalne.

11 formularze database

11 2 formularze freshmail

11 3 formularze pola repeat

Zobacz prezentację:

 


12. W dziale do pobrania: bazując na elemencie grid stworzyliśmy narzędzie do prezentacji i pobierania katalogów produktowych w PDF. Katalogi mogą zostać pobrane na dysk lub otwarte w oknie przegląderki w formie atrakcyjnej prezentacji flipbook.

12 flippbok

Zobacz przezentację: 

 

 

Kontakt

Indico s.c.
Przyjaźni 9
84-200 Gowino

 

[email protected]
www.design-joomla.pl
+ 48 505 505 016

 

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Invalid Input

Podaj poprawny adres e-mail

Wpisz wiadomość

Musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych

Zaznacz wymagane pole

Invalid Input

Invalid Input